Faqe Muzika

Radio-Besiana - Nuk Jemi Tė Parėt Por Jemi Nr ° 1 ° ..... Ju Dėshirojmė Caste Tė Kėndėshėm .... Ju Gjendeni Kėtu :

Poezi

TE dua.


Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ai
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend
TE dua.

Zhgenjimi


U zhgenjeva sa shpejt nga ty
se ti me fole se te dua shpirt
Se per mua je si flori
Te dashurova qe me shikim te
pare qe ate ?ast nga zemra
Nuk te kam ndare Me bere per
Vete te ndiqja hap pas hapi
Dhe me braktise ne meshir te fatit
Nuk ka djale tjeter qe te zevendeson
Te dua vetem ty valle a e kupton
dal ne dritare po syte me jane thare
Shoh vendin Kur rrin bashke dhe me
Vjen per te qare nga zemra ime fillon
te pikoj gjak me thuaj ti te drejten
Te dhimbsem ndo pak Me vjen zor Nga
Vetja Qe rashe ne dashuri Mundohem
Te fsheh por ne sy dallohet ky trishtim
Ska emer tjeter ve? fjale Zhgenjim
Te dua shume i dashuri imi dhe pse jam
me zemer te copetuar dhe te them prape te dua

Fati Im

N? Dasmen t?nde do t? vi patjeter
Si nj? plak vjet?r
Do te ulem vetem ne tavolin
P?r fatim tim do t? ngre dolli
Edhe pa i ftuar n? dasmen t?nde
Do t? vi si i strukur
Si nj? zog pa fole do t? rri
E do te dehem e do t? qaj p?r ty
Nese pa dashuri do tm? shoh?sh
Mos mu afro sdua t? m? njoh?sh
Dua ta kuptosh n? heshtje k?t? durim
E prap t? qaj p?r fatin tim
E nese i bukur te dukem
P?rs?ri mos ma thuaj
Tani t? pakten ki m?shir
Thuaja burrit t?nd se ti dukesh m? i Mir
As bota as Ai ska faj
Se jeta deshti t? na ndaj
Por t? lutem mos Harro
Dashurin e VRAR.

K?tu Pran?

merr fryme ngadal symbullur rri
ne preherin tim pushon trupin ti
ledhatimi im floket ti pershkon
pershperit lehtas me duaj pergjithmone

me hapet kraherori dashuria buqet
pa dyshim i dashur do te te dua perjete
te puth ne ball duke tete shtrenguar
tretem ne ato qaste duke i perjetuar

i hap syte me shikon e s ngopesh fare
te roberoj me kthetra si shpende graitqare
ato puthje te ngrohta i ruaj si thesar
qe ne shpirt me ndezin te pashuar mall

shiu romantik ben naten te paharruar
nje nate e veqante ne mes netve qe shkuan
lus zotin qe ti ketu te jesh perseri
mos me braktis te lutem ktu me mua rri

A ?sht? dashuri apo gaboj

Sa here flas me ty boten mbaj ne duar
shpresa me ngjallet duke enderruar
kur nuk flas me ty monotonia me bren
prape lumturohem kur pran ti me vjen

qdo fjal qe ti thua argjend eshte per mua
madje edhe gjerat qe si pelqeja te ti tani i dua
edhe karakterin tani kam ndryshuar
jam me e qete e tera e menduar e harruar

kam frike ta pranoj ndoshta e dhe e ndjej
kerkoj nje shpjegim dilemen e gjej
kerkoj driten e mbytem ne terr
eja me shpeto te lutem me merr

nese eshte dashuri ma thuaj tani
nese un gaboj me ler qe te shkoj
sdo te kthehem me pran sdo te rri
por te them tani mos me kerko as ti

Magji e zez?

ishte dite e fundit sikur e ndjeja un
ate te dite te bukur ishim te lumtur shume
me mbaje ne kraheror e me shikoje ne sy
sikur te me tregoje ish fundi per ne te dy

se kuptoja dot ti ndjeje dashurine ?
po qfar arsye kishe te me lesh ne gremine
a thua u desh te vepronte tradhtia
e te thyente zemren dhe ndjenjat e mia

ajo ti verboi syte dhe ike me te
sa e sa fjale ajo ti kishte thene
te kishte genjyer sa e sa ska m?
dhe prape o i marrosur bese i ke z?n?

te pash ty me te duke biseduar
ku edi sa fjale a thua i ka pergenjeshtruar
me veshtrove ne sy dhe me sishe ai
qe dikur e njoha e me mbante ne gji

sikur magjia e zez tet kishte rrembyer
personin qe e doje tash per ta urryer
e bindur jam me deshe po se c`ndodhi se di
per nje qast u shua e ter ajo dashuri

te flas ti skupton as qe degjon fare
kembengul un por prape me largon
dorezohem ne fatin ne at qe eshte shkruar
pershperis fjalen e fundit ke per tu penduar
dhe iki larg teje pergjithmone

Qast i lumtur

Trupat kemi bashkuar te dy te shtrir rrime
si zingjir te pakeputur kemi dashurine
me puth ti sa fort e pastaj me shtrengon
trazohen epshet te forta qe veq ti mi zgjon

fytyren ta prek aq lehtas me duar
nga qasti ne qast per te mos me munguar
me ate shikim te parreshtur sikur me perbin
percillen perqafimet krijojne pafundsin

nga pasioni lind gezimi e buzeqesh me lot ne sy
sa shum zotit i lutem te mos me ndaj nga ty
me pare do te doja tete vdisja ne duar
se sa ta kujtoj dashurin tone si te kaluar

e vren dyshimin tim dhe me sjell besimin tim
pellumbeshe imja te dua deri ne amshim
sa forte duhemi ne te dy kjo eshte e papare
zoti na ka bekuar dhe ska per te na ndare

dhe vertet prane teje ndihem e bekuar
sikur ne kete jete fati sme ka munguar
ndjej se gjithqka qe dua tani e posedoj
kur ti je me mua edhe qiellin perqafoj

nga ky qast i lumtur te ringjall perjetesi
te mos perfundoj kurre ky qast plot dashuri
kjo lumturi e jona le te jete e pasosur
nga puthjet e tua kurre mos qofsha e ngopur

Takim zemrash

shikim i pathyer te dy na kish rrembyer
zemrat u takuan nga dashuria ngazellyer
dridhej zemra trupi fliste e un skisha fjale
u ndjem si princi e hirushja ne prralle

i pari erdhe e mjedisin ma shtrengove
me afrove ngat vetes sa shpejte me roberove
nuk levizja dot isha e ngujuar
madje e dhe truri me ishte bllokuar

sikur ne filma romantik ishim perqafuar
nje puthje pasionante qiellin e perqante
e shkrire ne ty mbeta si vullkan i pashuar
gjersa dora jote te ngritur me mbante

zemrat tona u takuan dhe su ndan me kurre
dashuria na bashkoi si ura dy udhe
epshi na rrjedhte si lum pa ndal
e sot un u ndjeva si princesha ne prralle

perralle qe kufirin se ka kurre
sa te jetosh ti e sa te jetoj un
per sa jete e mote shpirtrat i kemi te bashkuar
se bashku do te tretetmi ne botene amshuar

Miqesia na shperbleu me dashuri

Ishim shok rrinim bashke
te gjithe na shikonin
thonin se ne kishim diqka
por nuk e pranonim

ishim te afert e te dashur
se bashku sekrete mbanim
ndoshta kishim filluar te ndjenim
por pengesat syte na i vranim

tkisha shok te gjithe e dinim
e te donte shoqja ime
ajo qante ne preherin tim
kur shpreheshim me rrefime

ti i pari bere hapin dhe fillove ta pranoje
se dashuria mori vrapin qe ti e lulezoje
dhe un ste refuzova por isha duke dyshuar
shoqen qe ne zemer te kishte si per ta harruar ?

pyeta te gjithe u keshillova dhe mora vendim
me than ndiqe zemren tende dhe u hodha ne veprim
ta pranova dashurine dhe ti me perqafove
me shtrengove sa fort dhe prane me afrove

QFARE ZEMRE

Cfar? zem?r pate
q? k?t? t? ma b?sh mua
bes?n nuk e mbajte
por p?rs?ri t? dua.

me dor po te shkruaj
me zemer po vuaj
pse je larg meje
me le te vetmuar
sa dit i merzitur e sa net i qet
shkruaj zemres sime
se te don per
jettt

,, SHKATRRIMI I DASHURISE,,

Lindi nje dashuri e fort si guri
dashuri e thelle qe smunde te shkatrrohej
kishte ndjenja ne dy personat qe duheshin
me te vertet e donim njeri tjetrin.

Edhe pse jetonim larg njeri tjetrit
zerat e tone cdo dit ishni bashke
me puthjet qe i kishim permes telefonit
nga dashuria e madhe imagjinoja sikur buza ime i bashkangjitej buzes saj.

Cdo dit e me shum dashuria shtohej
sun rrinim as nje minut pa e ndegju zerin e njeri tjetrit
isha i gezuar sa qe sdi si me pershkru
veq e them fjalen se shum TE DU.

E caktuam edhe daten per bashkimin tone
edhe oret i numroja qe koha tme kalone
na mbeten plot edhe njezet e shtate dite
qe te vi njezet qershori per me u bashkangjite.

Por diqka ndryshoj dhe erdh e papritur
me do mosmarrveshje duke u habitur
nuk e besonim se po perlahemi
por erdh dhe fundi ku duhet te ndahemi.

Tash po rri dhe vetem lotoj
dot jet ma mir qe tmos jetoj
let shendrrohet jeta ime ne varr
e dashur te lutem me fal.

Duheshte te pershendetemi me fjalen LAMTUMIRE
asnjeri sun e thoshim se e kishem veshtire
edhe pse ndarja te na sundonte
prap se prap fjala TE DUA egzistonte.

Kete poezi kur te kesh me lexu
besoj qe din se kush ta ka shkru
emri yt ne zemer me rri
jeta ime veq eshte tu u shkri...

Reklama Juaj Këtu

Foto E Rastit

    http://img685.imageshack.us/img685/153/rumbumdumkumm.gif

Lidhu Në Radio-Besiana

    http://img689.imageshack.us/img689/3040/58804047.jpg

Pë Reklamat Tuaja

Në qoftë se keni ndonjë reklam kontakto në msn : info@radio-besiana.de.tl ... Ju Falemenderit për mirëkuptimin

Freski Rinore

    http://freskirinore.com/wp-content/themes/zenko-magazin/zenko/images/logo.jpg
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?
Gratis anmelden